جزییات مطلب

عنوان

سانترال لب

درباره مطلب

سانترال لب

بر اثر افزایش سن فاصله بین لب بالا و بینی بیشتر شود و همین امر سبب می شود تا در زمان خندیدن دندان ها نمای زیبایی خود را نداشته باشند و این عاملی است که موجب می گرد تا افراد تمایل به انجام جراحی لیفت سانترال لب داشته باشند.

لب بالا حجم بیشتر و عضلات قوی تری دارد و به راحتی می توان جراحی لیفت لب را انجام داد تا زیبایی دندان ها بیشتر نمایان شود. آنچه حائز اهمیت است این است که بدانید با افزایش سن به تدریج زیبایی لب ها کاهش می یابد. همان طور که تمامی عضلات بدن پس از دوران جوانی تحلیل می روند و حجم آن ها کاهش می یابد. لب ها از این قضیه مستثنا نیستند و با کاهش حجم لب ها و ضعیف شدن عضلات، لب آویزان و سبب پوشیده شدن دندان های فک بالا می شود.

 

عمل-سانترال-لب

نحوه انجام عمل سانترال لب

در این روش زیبایی برش ها در زیر بینی و در داخل حفرات بینی انجام می گردد. این عمل سبب بهبود سریع و مخفی شدن ناحیه جراحی می شود.

 

8 کاربرد مهم  جراحی سانترال لب

جراحی سانترال لب کاربردهای بسیار مهمی دارد که مهم ترین آن ها عبارت است از:

جوانسازی لب

برخی افراد با بالا رفتن سنشان این احساس را دارند که دیگر صورتشان آن طراوت و شادابی قبل را ندارد، به همین خاطر به فکر ایجاد تغییراتی در چهره اشان می کنند. یکی از جراحی هایی که باعث ایجاد طراوت و زیبایی بیشتر در چهره می شود جراحی سانترال لب است.

این جراحی می تواند فاصله بین بینی و لب را کاهش دهد که همین موضوع قمست مرکزی لب را ضخیم تر می کند. با ایجاد چنین تغییراتی زیبایی و جوانی صورت چندین برابر می شود.

ضخیم سازی لب

برخی افراد دارای لب های باریکی هستند که از این موضوع ناراضی هستند، لیفت سانترال لب می تواند به چنین اشخاصی کمک کند. این جراحی می تواند به ضخیم و برجسته شدن لب ها کمک کند. لازم است بدانید کناره های لب های تغییری نمی کند و تنها برجسته سازی در قسمت مرکزی لب ها انجام می شود.

این جراحی بین جوانان متقاضیان زیادی دارد زیرا بیشتر افراد جوان از باریک بودن لب های خود ناراضی هستند. نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که جای بخیه ها پس از جراحی باقی نمی مانند.

نشان دادن دندان های پیشین یا به عبارتی لبخند هالیوودی

بسیاری از افراد بر این باورند که با نشان دادن دندان های پیشین دارای لبخند زیباتری هستند. یکی از بخش های لبخندهای هالیوودی داشتن لب هایی است که مقداری از لب ها مشخص باشد. در اصل کاری که جراحی سانترال لب برای این مورد می کند این است که لب را کمی به سمت بالا می کشد که همین موضوع موجب مشخص شدن مقداری از دندان ها می شود.

افزایش پروجکشن لب

برخی افراد وجود دارند که فک بالایشان در مقایسه با فک پایینشان عقب تر است. این جراحی می تواند به او کمک کند تا پروجکشن لب هایشان بیشر شود. در حالت کلی پروجکشن لب به معنی افزایش میزان نمایش لب است. پروجکشن در زیبایی فرد بسیار تاثیر گذار است. افرادی که به صورت طبیعی دارای پروجکشن لب هستند جراحی سانترال لب برایشان توصیه نمی شود. باید توجه داشت که این جراحی باید به صورتی انجام شود که تناسب بین لب ها و دیگر اجزای صورت برقرار باشد.

افزایش زاویه بین لب و بینی

تناسب بین اجزای صورت از موضوعات بسیار مهمی است که باید به آن توجه کرد؛ زیرا در زیبایی چهره بسیار موثر است. در برخی افراد زاویه بین لب و بینیاشان از حالت طبیعی بیش تر است این جراحی به آن ها کمک می کند تا علاوه بر برجسته سازی لب های خود این زاویه را اصلاح کنند. جراحی سانترال لب می تواند حتی تا حدودی نوک بین را کمی بالا ببرد اما باید توجه داشت که این جراحی روشی برای بالا بردن نوک بینی نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد می توانید به مقاله  جراحی لیفت بینی با نخ مراجعه کنید.

بهبودی اسکار زیر بینی

همچنین این جراحی می تواند به بهبود اسکار زیر بینی کمک کند. برخی افراد وجود دارند که در ناحیه زیر بینی اشان دارای اسکار و جای زخم هستند که سانترال لب زیبایی دوباره به آن می دهد.

اصلاح چین افقی بین لب و بینی

بعضی از افراد هنگام خندیدن دچار چین افقی می شوند که همین موضوع می تواند آن ها را کاندیدای مناسبی برای این جراحی کند. نیاز اصلی برای انجام این عمل دید سه بعدی ای است که دکتر باید داشته باشد.

کم کردن اصله موجود بین لب و بینی

افردای که فاصله بین لب و بینی زیادی دارند کاندید مناسبی برای انجام این جراحی می باشند. این موضوع می تواند بر زیبایی فرد تاثیر منفی بگذارد به همین خاطر جراحی سانترال لب می تواند تاثیر مثبت بگذارد.

کاندید عمل سانترال لب

برخی از افراد فاصله بین لب و بینی آن ها به صورت ژنتیک بسیار زیاد است، بهترین انتخاب روش درمان لیفت سانترال لب است.

لیفت سانترال لب برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که قصد دارند در هنگام خندیدن لب بالایشان بیشتر به سمت بالا رود و دندان هایشان در حین خنده شفاف تر خود را نشان دهند.

افرادی که در زمان خندیدن دچار چین افقی بینی لب و بینی خود می شوند کاندید مناسبی برای جراحی لیفت سانترال لب هستند. البته این نوع جراحی نیازمند این است که فرد یک دید سه بعدی از نتیجه احتمالی عمل داشته باشد تا قبل از جراحی بتواند آن را در ذهن خود پرورش دهد.

نکته ای بسیار مهم این است که اسکار ناشی از بخیه های این جراحی کاملا ترمیم می شود و کمترین آثار بخیه دیده خواهد شد. اگر این بخیه ها با مهارت بالایی زده شوند خط بخیه کاملا محو می شود.

مزایای عمل سانترال لب

 • زیبایی و تقارن لب ها
 • افزایش حجم لب ها که سبب جذابیت صورت می شود که در زمان لبخند زدن نمایان خواهد بود.
 • جوانسازی صورت (با افزایش سن طراوات و زیبایی را می توان با این عمل بدست آورد)

لیفت-سانترال-لب

هدف جراحی سانترال لب

هدف اصلی جراحی لیفت سانترال لب کاهش فاصله لب و بینی است. می توان از لیفت بخش مرکزی لب تنها به منظور نمایان شدن دندان های پیشین استفاده کرد. همچنین می توان این روش زیبایی را برای برجسته کردن بخش مرکزی لب بالا استفاده کرد.

روش انجام هر کدام از این حالت ها با یکدیگر متفاوت است. هر کدام از این روش ها را می توان براساس سلیقه بیمار انجام داد.

یکی دیگر از اهداف زیبایی جراحی سانترال لب افزایش پروجکشن لب می باشد. در برخی از افراد فک بالا عقب تر از فک پایین قرار می گیرد، این جراحی به فرد کمک می کند تا پروجکشن لب افزایش یابد. در واقع افزایش پروجکشن لب به میزان نمایان شدن لب گفته می شود. افزایش آن بدان معنا است که می توان میزان نمایش لب را افزایش داد.

آمادگی های لازم قبل از انجام جراحی سانترال لب

رعایت موارد زیر قبل از انجام جراحی بسیار ضروری است.

 • افرادی که به بیماری های خاصی یا حساسیت هایی مبتلا هستند باید قبل از انجام جراحی با پزشک خود درمیان بگذارد.
 • افرادی که دارای عفونت های پوستی هستند هم باید پزشک خود را در جریان بگذارند.
 • مصرف برخی داروها را که موجب رقیق شدن خون می شوند مانند آسپرین باید برای یک مدت زمانی قطع کرد.

هزینه عمل سانترال لب

هزینه این عمل به موارد بسیاری بستگی دارد که مهم ترین آن ها عبارت است از:

 • همانطور که می دانید این عمل دارای انواع گوناگونی است که هزینه آن قطعا به نوع آن بستگی دارد.
 • تجربه و تبحر پزشک
 • محل انجام جراحی

اقدامات لازم پس از انجام جراحی سانترال لب

پس از انجام جراحی رعایت نکات زیر توصیه می شود.

 • از خم شدن به مدت 5 روز خودداری کنید.
 • به مدت 4 هته پس از جراحی باید از انجام ورزش های سنگین دوری کنید.
 • به هنگام خوابیدن حتما در زیر سر از بالشت های اضافی استفاده شود.
 • به مدت 3 الی 4 روز پس از جراحی باید غذاهای نرم و آبکی مصرف شود.
 • تا چند هفه پس از جراحی استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی ممنوع می باشد.

کلام آخر

جراحی سانترال لب از کم عارضه ترین اعمال جراحی زیبایی است. برای افراد با شرایطی که در مقاله ذکر کردیم یک روش بسیار مناسب خواهد بود. امید داریم که مطالب فوق برای شما مفید بوده باشد. در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید به قسمت انتهای مقالات مراجعه نمایید و سوالات خود را از ما بپرسید.

اطلاعات تماس

آخرین پست‌ها
 • دسته بندی دندانپزشکی و زیبایی
 • آدرس اهواز - کیان آباد – بین 20 و 21 – ساختمان کیان – طبقه سوم – واحد 6
 • زبان فارسی
 • نویسنده دکتر سید حامد حسینی
 • اینستاگرام
 • واتساپ